Biurko gamingowe z moich snów – Blog

Dziennie jestem więcej godzin przy biurku niż w łóżku (niestety), więc ostatnio postanowiłem dokonać lekkich kolei w bezpośrednim miejscu. https://biurkonawymiar.pl/

Biurko stanowiło dla mnie jednak czymś dużo niż meblem. Używał je jako naszego rodzaju centrum zarządzania swym światem. Nawet książka w łóżku lub na kanapie nie jest dla mnie idealnym rozwiązaniem, ponieważ w niniejszy system ograniczam swoją produktywność. Właśnie – produktywność. Jest obecne gwoli mnie najistotniejsza rzecz w sztuce. Dlatego nawet od kilku lat pracuję na komputerze z podłączonym monitorem. Na dwóch ekranach mogę ograniczyć liczbę przełączania się między ekranami o kilkadziesiąt dziennie. A toż obecnie zapewne kilka, oraz pewnie również kilkanaście minut każdego dnia.

Ale powróćmy do jednego biurka. W obecnym mieszkaniu, skromnej kawalerce, jestem już 4,5 roku. Grupa tego sezonu funkcjonował na zawodzie i wkładanie w biurko dawało mi się zbędne. Po pracy coś tam zawsze pracowałem, raz więcej, raz mniej, ale generalnie wymagał czas wykorzystywany na książkę w lokalu ograniczać. Dlatego biurko, które spotkał w utrzymaniu, bardzo głupie i ograniczające moją produktywność, nie bardzo mi przeszkadzało. To mówi przeszkadzało bardzo, bo po rozłożeniu jego “skrzydeł” był kilka niż połowę jego wielkości jako przestrzeń roboczą, co jest jakimś absurdem.

Wciąż korzystał w myśli biurko, które towarzyszyło mi w zakładu przedtem. Byłem do niego znacznie przywiązany, bo dokonywał się spośród nim z Gdańska do Warszawy, i wtedy nawet dwukrotnie w Warszawie. Przewożąc je… Autobusem miejskim. Dając się do małej kawalerki potrzebował je usunąć, gdyż było doskonałe, a także… Nie zmieściłoby się w windzie także na klatce schodowej. Jakieś dwa lata temu zacząłem dbać o czymś ciekawszym, ale brakowało mi jakiegoś uzasadnionego powodu.

Kiedy kilka miesięcy temu przedsięwziął się zostać wolnym lanserem (freelancerem) oraz działać głównie z domu to raz posiadał podobni pretekst. Ciepło wspominając poprzednie biurko, kochając drewno również planując o produktywności wyobraziłem sobie biurko moich marzeń (na nowe mieszkanie, dysponując większą powierzchnia pewnie wymarzyłbym sobie trochę ważniejszego :D). Moje pragnienia były łatwe: drewno, jasne, narożne o podobnych wymiarach do pomieszczenia monitora, kolumn stereo również mało pierdół pod ręką. Dodatkowo, nie chcąc podejmować się w dodatkowe szuflady czy szafki postanowiłem wykorzystać dotychczasowe biurko.

Na tył ozdobiłem biurowy kącik nowymi plakatami filmowymi, jakich w moim byciu parę wisi. Otrzymałeś z swoich bardzo ładny plakat serialu “Legion” (że od tamtego czasu się odbiłem, a sam plakat jest doskonały, kreatywny i wierzę, że moją kreatywność i pobudza), i na różnej ścianie miał zawisnąć plakat mojego ulubionego filmu. Również zależało mi na plakacie filmowym, nie jakimś fan arcie czy ładnym projekcie promocyjnym. Niestety, dystrybutor “Zwierząt Nocy”, jaki korzystał piękny plakat, nie odpowiadał mi czy są jakiś zagubiony egzemplarz na mieszkanie, w zakładach na wszystkim świecie nie było wymarzonego projektu, więc musiałem wybrać nowy film. Wybór był naturalny, gdyż jestem tylko 3 filmy, którym dałem 10/10, a plakat z “Fight Club” mi się nie podobał, to został tylko “Mroczny Rycerz”. Oczywiście z Heathem Ledgerem.

O korzyść w osiągnięciu biurka poprosiłem kolegę, który ceni interesować się drewnem (nie został drwalem ponieważ jest łysy), buduje drapaki i instalacje dla kotów, a dla mnie zaprojektował, opracował, wylakierował, zrobił również zmontował całość. I kurde, wynik jest wyjątkowy. Wreszcie bycie przy biurku sprawia mi przyjemność, mogę w szerocy wyciągnąć nogi, mam przestrzeń roboczą do książki z kartą papieru oraz długopisem (a obecne w praktyce kreatywnej najistotniejsze dla mnie narzędzia), miejsce na indukcyjną ładowarkę telefonu również kawę, której nie trącę ręką. A mam plakat, który pomaga moją kreatywność. Dodatkowo zachęcaj karcące spojrzenie Jokera, który kieruje mi na ręce czy grzecznie rozwijam oraz kontroluje żeby się nie obijał zbyt bardzo.

Published
Categorized as Blog